Spojené ruce

V naší Mateřince pracujeme s dětmi podle Školního vzdělávacího programu s názvem Spojené ruce.

Název "Spojené ruce" byl vybrán proto, že ruka je symbol - symbol člověka a práce. Vždyť člověk jako jediný tvor má ruce a používáje je k práci, pohlazení, stisku ...

Může je zatnout v pěst a někdy je používá i jako prostředek dorozumění místo řeči.

Ruka je symbol přátelství, míru a pomoci. Dnes je tato skutečnost, bohužel, pro mnoho lidí jen prázdná fráze. A podle toho také vypadají vztahy mezi lidmi, mezi dospělými a dětmi. Ale co je nejhorší, a pro nás varovným signálem, jsou stále se zhoršující vztahy mezi samotnými dětmi.

Proto chceme věnovat velké úsilí ke zlepšení mezilidkých vztahů. Společně to jistě zvládneme.